Lastehoiu õppetegevus
Väikeste rühm (1,5 - 3 aastased)
Põhitähelepanu on suunatud lapse eneseteeninduse ja kõne arendamisele ning eakohaste tegevuste pakkumisele (joonistamine, meisterdamine, liikumine, muusikaõpetus).
Tegevused on ära jaotatud päevade vahel.
ERINEVATE TEGELUSTE SISU JA TEEMAD
Kõne arendamine - suhtlemise ergutamine, küsimuste esitamine ja neile vastamine, kuulamise arendamine, töökorraldustest arusaamine, sõnavara rikastamine, ainsuse ja mitmuse kasutamine, kõne arusaadavuse jälgimine.
Mäng - keskendunud mäng 1-2 mänguasjaga, lihtsate mängureeglite järgmine, mänguasjade koristamine, koosmängule innustamine, asendusmänguasjade kasutamine, rollimängud.
Loodusõpetus - hoolikas suhtumine loodusesse, erinevate ilmastikunähtuste nimetamine, mõne linnu äratundmine, mõningate aed- ja puuviljade eristamine erinevate omaduste järgi, kodu- ja metsloomade tutvustamine, loomade kehaosade nimetamine, loomahäälitsused.
Käeline tegevus - voolimine; aplikatsioonid; joonistamine ja maalimine.
Liikumisõpetus - üldarendavad harjutused, kõnni- ja jooksuharjutused, tasakaaluharjutused, hüplemis- ja hüppeharjutused, viskeharjutused, ronimisharjutused, liikumismängud.
Muusikaõpetus - muusika kuulamine, laulmine, rütmika, muusikalised mängud, laulumängud, mängimine rütmipillidel, tantsud.
Eneseteenindamine - iseseisev söömine, lusika õige käes hoidmine, pesemis- ja söömis-harjumuste kujundamine, riidesse panemise ja lahtiriietumise ergutamine ja õpetamine, asjade loovutamise ja jagamise ergutamine, viisakusreeglid.
Suurte rühm (3 - 6 aastased)
Rühma õppetegevus põhineb alushariduse raamõppekavale. Laste arendamine toimub igapäevaselt ja hõlmab endas erinevaid tegevusi - keel ja kõne, matemaatika, kunst, muusika ja liikumine.
3-4 AASTASTE ERINEVATE TEGELUSTE SISU JA TEEMAD
Kõne arendamine - hääldamine, sõnavara, grammatika, siduskõne.
Matemaatika - värvid; kujundite tundmaõppimine; rühmitamine ja järjestamine; loendamine, arvutamine, hulgad; suuruste tundmaõppimine, mõõtmine; orienteerumine ruumis; orienteerumine ajas.
Loodusõpetus - sügis; puud ja nende viljad; paigalinnud; rändlinnud; koduloomad.
Käeline tegevus - voolimine; meisterdamine ja kleepimine; joonistamine ja maalimine; erinevad tehnikad.
Terviseõpetus - algteadmised iseendast; enda eest hoolitsemine; mõisted: terve-haige; mida teevad terved inimesed?
Liikumisõpetus - rivi-, korra- ja üldarendavad harjutused; põhiliikumise arendamine; erinevad harjutused ja tegevused.
Muusikaõpetus - muusika kuulamine; laulmine; rütmika, mäng rütmipillidel.
Sotsiaalsed oskused - eneseteenindamine; käitumine ja suhtlemisoskused.