Lahtiolek, lapse toomine ja järele tulemine
- Lapserõõmu lastehoiu lahtiolekuajad on E - R 7.30 - 18.00, suvel 01.juunist - 31. augustini E - R 8:00-18:00. Riiklikel pühadel on lastehoid suletud.
- Hoiu õppekeel on eesti keel.
- Lapsi ootame lastehoidu hiljemalt kell 8.50, palume sellest kellaajast kinni pidada! Kui tulete peale hommikusööki, siis mitte enne 9:30. Söögiajal tulemine segab teisi lapsi ja õpetajatel ei ole aega last vastu võtta.
- Kui laps on haigestunud või ei saa mõnel muul põhjusel lastehoidu tulla, soovime, et annaksite sellest teada hiljemalt kella 8.30-ks ELIISI keskkonnas või sõnumiga rühma numbril 56 465 125 või 56 244 868 (Heljo). Antud juhul teeme tasaarvelduse järgmise kuu toiduraha osas.
- Hommikul lastehoidu tulles palume Teil anda laps isiklikult üle oma lapsehoidjale ja informeerida teda juhul, kui lapsele peaks õhtul järele tulema keegi teine Teie poolt volitatud esindaja. Samuti, kui on teada, et järgmisel päeval saabub laps lastehoidu kellegi teisega, peale ema - isa, oleks tore kui annaksite sellest juba õhtul oma lapsehoidjale teada.
- Palume lapsele järele tulla hiljemalt kümme minutit enne sulgemisaega (17:50), et saaksite last rahulikult riietada ja kuulda tema päevategmistest.
- Lapse tulekul hoidu ei pea laps osakama ise riietuda ja potil käia. Koos hoidjatega hakatakse koos harjutama.
- Lapse huvides peaksid õpetajad teadma suurematest muutustest ja erakordsetest sündmustest.
- Palume laspevanematel teavitada koheselt kui on muutunud kontaktandmed.
Mida lastehoidu kaasa võtta?
- Soovime, et tooksite lapse korvi vähemalt kaks paari aluspesu, sokid või sukkpüksid, vahetusriided, kammi, söögipõlle ning vajadusel mähkmed.
- Vältimaks riiete vahetusse minekut, palume lapsevanemal märgistada lapsele kuuluvad esemed (lutid, lutipudelid, riietusesemed, jalanõud jne.)
- Õueajaks palume Teil riietada laps vastavalt ilmastikutingimustele ning soovitame võtta tõsiselt kasvataja tähelepanekuid riiete valikul - meie eesmärgiks on viibida õues iga päev paar tundi ja seda pea igasuguse ilmaga. Sellest tulenevalt eeldame, et lapsel on spetsiaalne õueriietus ja jalanõud, mis võivad mustaks minna. Õueajal peab lapsel olema peas ka vastavalt ilmastikule müts ja seda ka suvisel ajal. Sõrmkinnastele eelistame labakuid, kuid sõrmikud võib anda kaasa lapsele, kes oskab neid juba iseseisvalt kätte panna.
- Siseruumides soovime, et lastel oleksid igapäevaselt mugavad, lapse iga ja eneseteenindust soosivad rühmariided, meie ruumid on väga soojad.
- Laps võib soovi korral lastehoidu kaasa võtta oma kaisukaru ja lutipudeli.
- Laps võib kaasa võtta mänguasju nende sihtotstarbeliseks kasutamiseks ning arvestada sellega kaasnevat normaalset kulumist. Kasvataja ei vastuta mänguasja kadumise või katkimineku eest. Lastehoidu ei ole lubatud tuua lapse tervisele ohtlikke mänguasju. Selgitage lapsele, et oma mänguasja kaasa võtmisel kehtib arusaam "Ma ei ole kade ja luban teistel vaadata, mängida".
- Lapsele maiustuste kaasa panemine on keelatud.
Söömine lastehoius
- Meie lastehoius on kolm söögiaega: hommik, lõuna ja oode. Kui Teie laps on mõnede toiduainete suhtes allergiline või on toitu, mida ta ei söö, siis palume sellest meile teada anda.
- Menüü koostatakse lapse organismi erinevusi ja energiavajadust arvestades. Iga nädala menüüga on võimalik tutvuda ELIISI keskkonnas.
Haigestumine
- Haige lapse koht on kodus!
- Lapsevanem teavitab laspehoidjat lapsel esinevatest allergiatest ja haigusnähtudest, mis võivad taksitada lapse hakkamasaamist lastehoius.
- Kui laps haigestub, palume ta jätta kodusele ravile. Meie lastehoid ei võta vastu haiget last, kuna palaviku ja halva enesetundega laps ei jaksa lastehoius olla ning samuti on sel moel suur oht nakatada teisi lapsi.
- Lastehoid ei tegele laste raviga ega järelraviga, vajadusel osutab üksnes esmaabi. Lapsehoidjal on seadusega keelatud anda lastehoius lastele ravimeid (v.a. esmaabi), ega luba ka lapsel neid iseseisvalt sisse võtta.
- Juhul, kui lapsehoidjal tekib last vastu võttes kahtlusi lapse tervisliku seisundi tõttu, on tal õigus küsida vanemalt selle kohta lisateavet ning vajadusel keelduda last lastehoidu vastu võtmast.
- Nohune ja köhiv laps on kodus! Kui lapsevanem rikub tervisekaitse nõudeid, tuues haige lapse lastehoidu kolmel korral, on Lapserõõmul õigus leping enneaegselt ühepoolselt lõpetada.
- Kui laps haigestub lapsehoius, annab hoidja sellest viivitamatult teada vanemale. Soovime, et lapsevanem tuleb lapsele järele esimesel võimalusel.
Koostöö
- Lapse sünnipäeva pidamise lastehoius soovitame kooskõlastada eelnevalt kasvatajatega (kommid, poest ostetud koogid, küünlad, lastehoius käivate laste arv jms.) arvestades lastehoiu päevakava ja tavasid.
- Lastehoiu ühisüritustel ootame Teie igakülgset kaasamõtlemist ja osavõttu.
- Lapserõõm peab väga oluliseks igakülgset koostööd lapsevanemate ja kasvatajate vahel, kuna loeme seda tähtsaks teguriks laste kohanemisel ja turvatunde tekkimiseks lastehoius. Samuti ootame Teie valmisolekut jagada meiega oma mõtteid ja tähelepanekuid, mis puudutavad Teie last ka väljaspool lastehoidu, et tagada sel moel parim ja toetavam arengukeskkond Teie lapsele meie juures.
Info vahendamine
- Lastehoius toimuvatest sündmustest ja päevakajalisest teabest anname Teile teada lisaks suusõnalisele, õpetaja poolt öeldule, ka stendil. Samuti paneme sinna välja meie nädala tähtsamad tööd ja tegemised, Lapserõõmu lastehoiu kehtiva päevakava ning rühma tegevuste plaanid.
- Olulisema teabe saadame ka lapsevanemale e-postiga ning ELIISI keskkonna kaudu.
- Samuti leiate meie igapäeva tegemistest infot Messengeri grupis Lapserõõm.
- Hoidu tulles saate avada tõkkepuud telefoni teel ja parkida Lapserõõmu parklas (majast mööda, vastav parkimise viit, mitte parkida korterite numbriga märgistatud kohtadel).
Meeldivat koostööd soovides,
Lapserõõmu lastehoid